Biuro Podróży

Spanish for Beginners

 

           Spanish for Beginners

 

 

     07.07-19.07.2018         

 

                                  Cena:3875 PLN

 

                              

 

 

Mówimy już po angielsku, zaczynamy uczyć się hiszpańskiego…

 • obóz językowy w Hiszpanii, nauka języka hiszpańskiego;
 • komunikacja tylko w języku angielskim;
 • hotel w turystycznej miejscowości na Costa Brava - Lloret de Mar;
 • możliwy wyjazd rodziców z dziećmi;
 • grupa 20 osobowa;
 • całodzienny pobyt w Disneylandzie;
 • wycieczka Barcelony;
 • warsztaty fotograficzne;
 • wieczorne spacery po plaży;
 • dyskoteki w międzynarodowym towarzystwie;
 • zabawy przy basenie;
 • dla aktywnych wycieczki fakultatywne, dla leniwych wypoczynek na plaży J

 

 

 

Dla rodziców zainteresowanych wyjazdem ze swoimi dziećmi rezerwujemy pobyt w hotelu w

tej samej miejscowości, w którym zakwaterowana zostanie młodzież lub w najbliższym sąsiedztwie.

 

Zapraszamy młodzież w wieku 11-17 lat do wzięcia udziału w obozie językowym w Hiszpanii, na którym młodzież wraz z opiekunami będzie posługiwać się wyłącznie językiem angielskim i hiszpańskim.

  Pobyt na obozie pozwoli Wam w krótkim czasie oswoić się z praktyczną stroną konwersacji w językach obcych, ze szczególnym uwzględnieniem praktyki komunikatywnego angielskiego    oraz zaznajomienie się z podstawami języka hiszpańskiego.

  Miejsce pobytu sprzyjać będzie zarówno wakacyjnemu relaksowi, jak również pozwoli uczestnikom łatwo przyswoić wiedzę z dziedziny historii, architektury oraz kultury i sztuki.               Pozwoli w młodym człowieku rozwinąć zarówno stronę językową, jak i kulturowo-poznawczą świata pod okiem doświadczonej kadry i Hiszpanią w tle.

  Będziemy się uczyć przede wszystkim w formie zabawy, gdyż wakacje to okres wypoczynku. Czeka Was wiele fajnych warsztatów, scenek rodzajowych oraz konwersacji.

  Opiekun komunikuje się z młodzieżą wyłącznie w języku angielskim (na prośbę uczestnika odpowiada w języku polskim).

 

* Zachęcamy do archiwizowania wyjazdu w formie fotoreportażu fotograficznego/aparat fotograficzny cyfrowy lub analogowy/najlepiej ze statywem/lub szkicownik.

 

PROGRAM OBOZU:

 1 dzień - Wyjazd z Warszawy. Przejazd tranzytowy przez Niemcy do Francji. 

 2 - 4 dzień - Przyjazd do Paryża. Całodzienny pobyt w Disneylandzie - słynne miasteczko bohaterów filmów Disneya. Zwiedzanie Paryża: słynne bulwary i place paryskie: Wieża Eiffel’a (wejście na I-wszy i II-gi poziom), rejs statkiem po Sekwanie, katedra Notre Dame, Plac de Greve, kabaret Moulin Rouge (z zewnątrz), bazylika Sacre Coeur. (Disneyland, wstęp na Wieżę Eiffela, rejs po Sekwanie, kolacja po Disneylandzie, przewodnicy w Paryżu, ok. 100 euro).

 5 – 10 dzień - Przyjazd do hotelu w Hiszpanii na Costa Brava w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

Wycieczka do Barcelony i Montserrat m.in. katedra Sagrada Familia (z zewnątrz), dzielnica żydowska Bari Gotic, wzgórze Montjuich, pomnik K. Kolumba, Port, Plac Królewski, Rambla, stadion Camp Nou, gdzie gra FC Barcelona.

 

– atrakcje turystyczne wybrane przez uczestników.

 

Dla aktywnych:

 - spacery po malowniczych zakątkach Lloret de Mar oraz odkrywanie okolicznych atrakcji turystycznych:

 - ratusz,

 - gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami,

 - ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r. ozdoba nadmorskiej promenady,

 - pomnik sardany,

 - cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji ,

 - pomnik żony rybaka,

 - skalista zatoka Cala Banys,

 - ogrody św. Klotyldy – położone na szczycie klifowego wybrzeża,

 - skalista zatoka Cala Banys, urocza knajpka pośród egzotycznej roślinności.

 

Dla wytrwałych:

 - punkt widokowy na skale, na której ciągle czeka Dona Marinera (żona rybaka) – znana rzeźba Ernesta Maragalla,

 - wieczorne spacery po plaży,

 - imprezy tematyczne,

 - miejska gra terenowa,

 - konkursy i turnieje sportowe,

 - gry miejskie ze śmiesznymi zadaniami w dzień i w nocy,

 - konkursy z nagrodami i wiele innych,

 - dyskoteki w rytmach najlepszej klubowej muzyki w międzynarodowym towarzystwie, wstęp do dyskotek płatny ok. 15 EUR/wejście.

 - dla młodzieży do 16 roku życia zabawy przy basenie,

 - dla najbardziej wytrwałych wycieczka do ogrodów św. Klotyldy – zachwycające ogrody położone na klifie.

 

Dla leniuchów:

 - kąpiele w ciepłym morzu,

 - zabawy na plaży,

 - korzystanie z basenu hotelowego bez limitu,

 - integracja wszystkich obozowiczów na turnusie.

 

11 dzień - Po śniadaniu wykwaterowanie wyjazd z Hiszpanii. Przed wyjazdem obiad, po drodze zwiedzanie Awinionu: słynny, znany z piosenki Most St. Benezet oraz Pałac Papieski z okresu niewoli awiniońskiej (z zewnątrz). Obiadokolacja, nocleg.

 12 dzień - Po śniadaniu wyjazd do Genewy miasta w Szwajcarii, centrum polityki międzynarodowej, Zobaczymy Zegar Kwiatowy, największą fontannę Europy Jet d’eau oraz Jezioro   Genewskie. Posiłek w formie suchego prowiantu, następnie nocny przejazd do Polski.

  13 dzień - Zakończenie obozu, przyjazd do Warszawy.

 

W cenie obozu zapewniamy:

 - 9 noclegów,

 - 3 posiłki dziennie podczas pobytu na Costa Brava, na trasie śniadania i obiadokolacje,

 - transport autokarem klasy LUX - 2 kierowców (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

   Przejazd przez Niemcy do Francji, a następnie do Hiszpanii, powrót przez Francję, Szwajcarię i Niemcy.

 - zakwaterowanie w pokojach 3 osobowych z łazienką i klimatyzacją,

 - ubezpieczenie KL 40 tys. zł, NNW 10 tys zł,       

 - Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

 - Wycieczka do Paryża i Barcelony stolicy Katalonii.

 

Program obozu zostanie dostosowany do potrzeb grupy, tak aby spełnił wszystkie marzenia uczestników.

 

Paryż stolica i największe miasto Francji, położony w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną. Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. W Paryżu znajduje się wiele zabytków z różnych epok, dzisztuki, budowli architektonicznych, muzeów, uczelni oraz instytucji o znaczeniu mdzynarodowym. Par to również światowe centrum mody. W programie zwiedzanie: wieży Eiffla - metalowa wieża o wysokości 324 m, postrzeganej jako symbol Paryża i Francji, gotyckiej katedry Notre-Dame, jednej z najbardziej znanych na świecie.

 

Dzień w Disneylandzie sieć parków rozrywki stworzony przez wytwórnię Disneya. Głównymi atrakcjami parku są postacie z filmów Disneya, różnego rodzaju baśniowe budynki oraz niektóre formy zabaw jak np. kolejka górska. Inspiracją dla projektu zamku, będącego symbolem każdego Disneylandu jest zamek Neuschwanstein.

  

 

Barcelona to niezwykłe miasto, które znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną

kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antoniego Gaudiego. W programie wycieczki: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, tarasem widokowym i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego: CasaBatllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Sagrada Familia (imponujący kościół sięgający powyżej 100 metrów). Dla fanów piłki nożnej wizyta w CampNou.

 

 

 

 

 Wymagane dokumenty, które uczestnik obozu musi mieć przy sobie:

 1.  Paszport lub dowód osobisty, który jest dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii.

 2. legitymację szkolną z numerem PESEL.

 

          W celu usprawnienia formalności związanych z leczeniem poza granicami, zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego

         (szczegóły na stronie https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne).

 

          Nieobowiązkowe kieszonkowe - każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro).

 

 Dodatkowo płatne opcjonalnie:

 • wycieczki fakultatywne.

 Girona Dali - wycieczka do miasta Figueres, w którym żył i tworzył jeden z najbardziej znanych twórców sztuki współczesnej Salvador Dali. W cenie: zwiedzanie surrealistycznego   Muzeum, które artysta stworzył sam w gmachu dawnego teatru. Po madryckim Prado jest to najczęściej odwiedzany przybytek sztuki w Hiszpanii. W dalszej części wycieczki odwiedzimy   stolicę regionu, Gironę - miasto malowniczo położone u zbiegu rzek, posiadające jedną z najładniejszych starówek w całej Hiszpanii. Cena - 49 EUR/os. (dzieci do lat 12- 37 EUR)

 Montserrat – całodniowa wycieczka gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o niespotykanych kształtach. Wszystko to   będziemy podziwiać wjeżdżając kolejką na to zadziwiające wzgórze. Na wysokości 720 m znajduje się klasztor Benedyktynów, który wybudowano po tym, jak w cudownych   okolicznościach odnaleziono tam figurkę Matki Boskiej. Kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości – dotknięcie figurki powoduje, że w ciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z   którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Cena - 45 EUR/os. (dzieci do lat 12- 30 EUR)

 Flamenco – niezapomniany wieczór w gorących rytmach flamenco. Cudowny, pełen ekspresji show flamenco w szampańskiej atmosferze z najlepszymi hiszpańskimi artystami to   niezapomniane wrażenia i cudowna zabawa. Cena - 35 EUR/os.

 Tossa de Mar – to jedna z obowiązkowych wycieczek, na którą nie można się wybrać bez stroju kąpielowego i aparatu. Rejs wzdłuż dzikiego, skalistego wybrzeża Costa Brava do   miasteczka o pocztówkowej urodzie gwarantuje niezapomniane widoki i wrażenia. Tossa de Mar to pięknie położona dawna rybacka osada, która ze względu na zachowanie swego   oryginalnego charakteru, uważana jest za perełkę Costa Brava. Ceny: Lloret de Mar–22 EUR/os. (dzieci do lat 12 - 15 EUR)

 Marineland– połączenie parku wodnego z ogrodem zoologicznym i delfinarium. To idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają zabawy w wodzie i zwierzęta. Tu zanurzycie się w basenie,   zjedziecie na pontonie, a w chwili przerwy obejrzycie pokaz tresury delfinów, lwów morskich oraz egzotycznych ptaków. Cena - 28 EUR/os.

 Port Aventura - to niezwykła atrakcja nie tylko dla młodzieży, ale również dla całych rodzin z dziećmi. To ogromne centrum rozrywki podzielona na krainy świata, wypełnione po brzegi   karuzelami i licznymi atrakcjami artystycznymi. Cena - 65 EUR/os. (dzieci do lat 12 - 55 EUR). 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    We współpracy z